Dni Otwarcia Ogrodu 2020




W sezonie 2020 po raz czwarty już otwieramy nasz ekologiczny ogród pokazowy 'the Garden' Ogród Bellingham dla osób chętnych nas odwiedzić. Udostępniamy wszystkie części naszej zagrody czyli ogród ziołowy, ogród angielski, ogród warzywny (uprawa w rabatach wzniesionych i tradycyjnie na zagonach), jagodnik, sad, uprawy w tunelu, rabaty na kwiat cięty oraz ogród leśny - od roku 2017 również rabaty preriowe czyli rabaty naturalistyczne 'dla motyli i ptaków', które z pewnością są najbardziej lubiane przez odwiedzających nas gości.  





Dni Otwarcia Ogrodu 2020 

Zapraszamy serdecznie na piękne Kaszuby do zwiedzania naszego ogrodu oraz do działającej na jego terenie szkółki roślin oraz kawiarni. Na miejscu jest również darmowy parking, toaleta oraz plac zabaw dla dzieci. Uwaga - psy mogą spacerować tyko w okolicy parkingu oraz na całym terenie naturalnym poza ogrodzeniem ogrodu - dziękujemy za współpracę.  


Maj - każda niedziela w godzinach 12.00-16.00

Czerwiec - każda niedziela w godzinach 12.00-16.00

Lipiec- każda sobota i niedziela w godzinach 12.00-16.00

Sierpień- każda sobota i niedziela w godzinach 12.00-16.00

Wrzesień- każda niedziela w godzinach 12.00-16.00

Październik- każda niedziela w godzinach 12.00-16.00







Wstęp: 

bilet normalny  10 zł
bilet ulgowy 5 zł
karnet całoroczny 20 zł








Widoki na nasze rabaty preriowe w sierpniu ...








Nasz ogród uprawiany jest ekologicznie czyli bez użycia chemii w postaci oprysków owadobójczych czy chwastobójczych oraz nawozów sztucznych - zobaczcie jak można osiągnąć piękne plony tylko dzięki nawozom naturalnym i dobrym praktykom ogrodniczym.  








Adres i dojazd:

ul. Zamkowa 2a
83-322 Zgorzałe
woj. pomorskie

MAPKA








Na miejscu jest również do Państwa dyspozycji parking, ogrodowa herbaciarnia, sklepik, szkółka roślin i oczywiście WC. Zapraszamy :-)








- Z Gołubia Kaszubskiego

Na końcu wsi Gołubie (jadąc od Szumbarku) skręcamy ostro w prawo przed kapliczką św. Antoniego na ulicę Św. Antoniego. Jedziemy lekko pod górkę i po 100m przecinamy drogę na Pierszczewo i natychmiast skręcamy na Zgorzałe. Jedziemy asfaltową drogą aż do wsi Smokowo – trzymamy się lewej strony.
W Smokowie za wsią (3 domy) jest znak Zgorzałe i za nim znaki ul. Kapliczna oraz OGRÓD, tu natychmiast w prawo po około 400m dojedziemy do skrzyżowania przy kapliczce. Na tym skrzyżowaniu skręcamy ostro w prawo na ul. Zamkową oraz znak OGRÓD, jedziemy jakieś 200m i po prawej (przed lasem) jest znak OGRÓD OTWARTY – to już my. Proszę tu skręcić i parkować w wyznaczonych zatoczkach.

- Ze Zgorzałego

W samym środku wsi Zgorzałe (przy kapliczce i przystanku autobusowym) jest ostry skręt na drogę prowadzącą na Gołubie Kaszubskie (w przeciwnym kierunku niż jezioro). Jest to ulica Księdza Lubińskiego i podchodzi ostro do góry, w las. Tam jedziemy. Po około 1,5km dojeżdżamy do znaków ul. Kapliczną oraz OGRÓD, skręcamy w lewo i po około 400m dojedziemy do skrzyżowania przy kapliczce. Na tym skrzyżowaniu skręcamy ostro w prawo na ul. Zamkową oraz znak OGRÓD, jedziemy jakieś 200m i po prawej (przed lasem) jest znak OGRÓD OTWARTY – to już my. Proszę tu skręcić i parkować w wyznaczonych zatoczkach.






Brak komentarzy:

Prześlij komentarz