czwartek, 10 października 2013

Klub Pożądanego Nasionka 2013 - ZAPRASZAM!
UWAGA UWAGA UWAGA... Serdecznie wszystkich zapraszam do Klubu Pożądanego Nasionka - dzisiaj ruszamy z wymianą! Wrzuciłam już na FORUM (tradycyjnie, jak rok temu) nasionka, którymi mogę się podzielić ...  mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie - wpisujcie się śmiało. Zasady wymiany się nie zmieniają, oto one:
 
 
 
ZASADY PODSTAWOWE KLUBU POŻĄDANEGO NASIONKA 2013:
 
• Tak jak w zeszłym roku podczas wymiany nasionek komunikujemy się za pomocą FORUM na portalu NaOgrodowej.pl
• Akcja jest darmowa. Uczestnicy będą musieli opłacić tylko koszt znaczków pocztowych przesyłki nasion.
• W wymianie udział może brać każdy.
• Osoby oferujące nasionka mogą być osobami pożądającymi nasionka i vice versa.
• Proponuję aby osoby, które nie wnoszą nasionek do klubu, ale biorą nasionka od innych, wysłały osobie oferującej darmowe nasionka kopertę ze swoim adresem i znaczkiem - aby nasionkodawcy nie musieli ponosić dodatkowych kosztów. Ostatecznie jednak pozostawiam to do uzgodnienia pomiędzy poszczególnymi osobami na forum;
• Wymiana trwa do wyczerpania zapasów.
 
 
DLA OSÓB OFERUJĄCYCH NASIONA:
 
• Nasionka należy popakować i opisać. Do kopertek wkładamy niewielką ilość nasion!
10go października na FORUM dodałyśmy nowy temat KLUB POŻĄDANEGO NASIONKA 2013, gdzie należy założyć swój własny wątek i wypisać w nim nazwy gatunków lub odmian oferowanych nasion i ilości opakowań. Podobnie jak robiliśmy w zeszłym roku, co podejrzeć można TUTAJ (W zeszłym roku zakładaliśmy dla was wątki, ale w tym roku proponujemy, abyście robili to sami. W razie jakichkolwiek problemów proszę pisać na adres redakcja@naogrodowej.pl)
• Używajcie FORUM do komunikacji - wpiszcie swoje wymagania jeśli chodzi o przesyłki itd.
• Na waszym wątku na FORUM będą wpisywać się osoby proszące o nasionka. Za pomocą forum umówicie się z nimi na wymianę i przesyłkę.
• W miarę wyczerpania zasobów nasion, należy informować o tym na FORUM. Jeśli nasionka się skończą - napiszcie o tym jak najszybciej.
 
 
DLA OSÓB POŻĄDAJĄCYCH NASIONEK:
 
• Na FORUM w wątkach założonych przez nasionkodawców poczytajcie DOKŁADNIE kto co ma i zapiszcie sobie na karteczce czego wasza dusza pragnie, a także u kogo można to zdobyć.
• Za pomocą FORUM możecie 'rozmawiać' bezpośrednio z nasionkodawcą i umówić się z nim/nią na wymianę oraz przesyłkę. W tekście postu na forum napiszcie jakie nasiona chcielibyście otrzymać. Aby przesłać adres dostawy wykorzystajcie prywatny adres mailowy, który wyświetla się pod zdjęciem użytkownika Forum. Informacje przysłane na mail prywatny nie są widoczne dla innych uczestników Forum.
• Wpisujcie się śmiało na FORUM - z pewnością nasionek wystarczy i wszyscy coś dostaną ;-)
• Jeśli sami nie macie nic do zaoferowania, to nadal możecie brać udział w zabawie. Koniecznie jednak napiszcie o tym w tekście na FORUM.Moje nasionka podczas suszenia ... fasola i pasternak.
 
Zapraszam i życzę wszystkim świetnej zabawy!!!

12 komentarzy:

 1. Leceee do klubu.Dzieki Kasiu!
  I goraco pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo cenna inicjatywa popieram serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. Już jestem:) Mega Wielkie Dzięki!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Kasiu, nie mogę się zalogować, chyba zapomniałam mojego hasła, ale to nic, w tym roku nie mam nić do zaoferowania moje dynie hokkaido pięknie kwitły ale ani jedna nie zawiązała żadnego owocu, to nie szkodzi, była za to zabawa, a kosmosy zebrałam nasionka, wilec też zebrany na przyszły rok jak znalazł, za to marze o werbenie patagońskiej, dalie muszą poczekać bo jakoś chyba nieumiejętnie je przechowywałam i pierwszy raz w zyciu coś je zeżarło, pozdrawiam serdecznie
  j

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jadziu chyba od Ciebie miałam te cudne papryczki czereśniowe - owocują pięknie . Czy pamiętasz przy logowaniu żeby jedna litera hasła była wielką? Brak cię na forum ;-( smutno

   Usuń
 5. A ja mam wrażenie ,ze nie tak dawno pakowałam ubiegłoroczne nasionka. Ale czas leci zwariowanie. W tym roku nie zbierałam zbyt wiele ,bo przyznam ,że mnóstwo nasion z ubiegłego sezonu nie udało mi się posłać do ludzi. Ale oczywiście maki zbierałam , tak ,że jakby ktoś chętny to służę .:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja na 100% chciałabym te maczki - Maszkuś wpisz się proszę na forum, bo tam jest cała akcja - myślę, że byliby chętni ;-)

   Usuń
  2. Już pewnie po filipie. Nie mogłam się zalogować ale maczki dla Ciebie zaraz się będą pakowały. A pamiętasz o moich baldaszkach ?

   Usuń
 6. Super Klub, super pomysł ;) Pozdrawiam słonecznie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja dopiero rozkręcam mój ogród (i zawitałam niedawno Na Ogrodową) i zaoferować będę mogła coś dopiero w następnej edycji, ale mam nadzieję, że dobre duszyczki podzielą się swoimi cudami :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja mam melanż w moich nasionkach, nie wiem, kiedy to ogarnę.
  Kasiu - gratuluję artykułu w Werandzie Country, bardzo dziękuję za informacje o dyniach. Masz dar do ciekawego pisania zrozumiałym językiem, bez perorowania i suchych mądrości, wszystko poparte rzeczowymi przykładami, od zasiania, pielęgnacji po zbiór, łącznie z wykorzystaniem nie tylko w kuchni.
  Wszystkiego dobrego

  OdpowiedzUsuń
 9. pięknie u Ciebie- jesiennie. Ten czas jest cudny

  OdpowiedzUsuń